Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Chalkidiki

Popis

Chalkidiki – místo plné mytologie a bájných příběhů, téměř nekonečných pláží táhnoucích se na stovkách a stovkách kilometrů při pobřeží, typická řecká krajina naplněná zelení a barevnými květy, kláštery a archeologickými skvosty. To je jen malý výčet toho, co všechno čeká na návštěvníky tohoto malebného poloostrova na severovýchodě Řecka. Není proto divu, že patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Už při pohledu na mapu zaujme Chalkidiki svým zvláštním tvarem. Do vln Egejského moře totiž vybíhají jakési tři prsty v podobě tří poloostrovních výběžků Kassandra, Sithonia a Athos. Protože jde však o řeckou oblast, pozadí jejich vzniku neuniklo starobylým mýtům a bájím. Jedna říká, že ve skutečnosti jde o tři hroty trojzubce, který jako zbraň a nástroj své síly používal samotný bůh moří Poseidon. Když tohoto mocného vládce a ostatní olympské bohy začali ohrožovat Titáni (nebo též Giganti), potomci původních bohů, kteří tuto oblast obývali a prohlašovali se za to pravé božstvo, vrhl po nich Poseidon svůj trojzubec. A tak bylo podle legendy dáno vzniku poloostrova Chalkidiki.

Co vidět

Klášter Simonopetra
Leží na severovýchodní části Řecka na poloostrově Athos. Byl postaven na vrcholu skály asi 330 metrů nad mořem ve 13.stol. Byl několikrát vypálen a  na konci 19.stol přestavěn do dnešní podoby.
Soluň
Je to 2.největší město Řecka. Jsou tam vyhlašené univerzity a diky studentům jsou zde vyhlášené bary, módni butiky a koncerty. Soluň je důležitý dopravní uzel, je tam mezinárodní letiště, přístav, kde jsou zásobovací lodě a trajekty na ostrovy. V roce 1988 byla zapsána na seznam UNESCO
Klášter Rosikon
Nachází se na hoře Athos. Byl založen v 11.stol. a reformován v 19.stol. Je zasvěcen sv. Pantaleonovi.