Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Korfu

Popis

Ostrov Korfu je mnohými považován za nejkrásnější ze všech řeckých ostrovů. Je nejzelenějším z Iónských ostrovů a pravděpodobně i nejznámějším. Nabízí krajinu plnou divokých květin, cypříšů, olivovníků a několik výborných písčitých pláží. Jižně od hlavního města Korfu se nachází letoviska Moraitika a Messonghi, které mají krásné přírodní scenérie a pláže. Nicméně je západní pobřeží ostrova nejoblíbenější jako místo, kde lze nalézt velice krásnou krajinu a také malé zátoky s písčitými plážemi obklopenými útesy a stromy. Severní pobřeží je více skalnatější s průzračně čistou vodou v zálivech a zátokách s oblázkovými plážemi.

Co vidět

Zámek Achillion
Patřil rakouské císařovně Sissi. Byl postaven v letech 1890-1891 italským architektem Rafaelem Karitem. Sissi ho pojmenovala po řeckém hrdinovi Achillovi a v zahradě nechala postavit jeho sochy. Návštěvníkům je přístupné pouze přízemí. Po 1. světové válce byl zabaven řeckou vládou.
Klášter Panny Marie Vlacherenas
Leží u břehů poloostrůvku Kanoni na východním pobřeží ostrova. Je unikátní v tom, že je vystavěn na malém ostrůvku a zabírá většinu jeho rozlohy. Byl postaven v 17. stol. a byl určený pro jeptišky. Je přístupný veřejnosti.
Klášter Panny Marie Paleokastritsa
Mužský klášter postaven v r. 1225. Nachází se na zeleném útesu nad letoviskem Paleokastritsa. V areálu je muzeum a krásné zahrady.

Co dělat

Antipaxos a Bílé jeskyně
Hodí se pro každého, můžete se tam koupat a opalovat na panenských plážích ostrova Antipaxos. Uvidíte tam překrásné bílé jeskyně a malebnou vesničku Gaios. Cena za dospělého je 35 euro a za dítě 20 euro.
Albánie
Neprávem opomíjená země, která nabízí mnohé. Hodí se zvláště pro milovníky historie a kultury. Je třeba si vzít s sebou cestovní pas a platí tam zákaz dovozu potravin z EU. Cena za dospělého je 30 euro a za dítě 20 euro. V ceně není zahrnuta přístavní taxa 10 euro.
Ostrov Paxos a přístav Parga na pevnině
Paxos se chlubí jedním z nejkrásnějších přístavů v Řecku. Parga se právem nazývá klenotem Řecka. Můžete zde prožít příjemnou a nenáročnou plavbu lodí. Cena za dospělého je 34 euro a za dítě 20 euro.
Modrá laguna
Nachází se tam tradiční vesnice Sivota. Můžete si zde zaplavat a odpočinout a také šnorchlovat v Modré laguně. Natáčelo se zde několik scén filmu Modrá laguna. Cena za dospělého  je 36 euro a za dítě 20 euro. V ceně je zahrnutý lehký oběd.
Aqualand
Jeden z největších vodních parků v Evropě. Je tam obrovský výběr tobogánů a skluzavek. Je tam třetí největší bazén s umělou vlnou na světě. Cena za dospělého je 39 euro a za dítě 27 euro.
Korfu na lodi
Zažijete poklidnou plavbu do hlavního města. Je to nenáročný odpočinkový výlet. Cena za dospělého je 29 euro a za dítě 15 euro.