Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Kreta

Popis

O Krétě většinou lidé mluví podle toho, kterou část navštívili. Někdo zná tento ostrov jako rušný, plný nočního života, turistů a zábavy. No a někdo zná naopak Krétu jako romantické klidné místo s nádherným mořem a pohodou. Ale téměř pro všechny je Kréta synonymum pro nádherné pláže, památky, úžasné přírodní scenérie a rozmanitou zábavu. To vše zde najdete v opravdu velkém množství. Ať už Vás zajímá aktivní dovolená s výlety nebo jen lenošení, je pro Vás Kréta to pravé. Na Krétě si vybere každý.Kréta vyniká rozmanitostí ve všech směrech. Najdeme zde místa připomínající poušť i krázná zelená údolí, jsou zde nížiny (například Messara) i několik vysokých pohoří (Lefka Ori či Psiloritis). Jsou zde velmi rušná místa plná turistů, jsou zde i místa, kde nemusíte člověka potkat třeba několik dní a kam se civilizace ještě nedostala.

Co vidět

Knossos
Je to největší minojský palác. Byl postaven kolem r. 1900 př.n.l. Rozkládá se na ploše 2 hektarů. Kdysi to bylo sídlo minojského krále. V okolí paláce se pod povrchem nachází ruiny zatím neodkrytého města Knossos.
Spinalonga
Bývalá Benátská pevnost Kalidona postavena v 16. stol. na ostrove Spinalonga. Chránila město Agios Nikolaos, nebyla nikdy dobyta. Po r. 1897 to byla stanice pro malomocné nakažené leprou.
Chania
Město, které leží v centru západní části Kréty. Po dlouhou dobu to bylo hlavní město celé Kréty. Je považováno za nejkrásnější město ostrova. V okolí se nachází nejúrodnější a nejzelenější krétská oblast.