Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Agia Pelagia

Popis

Středisko Agia Pelagia je vyhlášené nádhernými písečnými plážemi a mělkými, dobře chráněnými zátokami, s klidnou a prohřátou vodou. Kombinace velkých písečných a pláží skalnatých a kamenitých výstupků, obklopujících Agia Pleagia ze všech stran, nabízí možnost bohatého sportovního vyžití i příležitost pro zajímavé šnorchlování. Členité pobřeží v okolí Agia Pelagia pak umožňuje příjemný pobyt milovníkům společenského plážového života i těm, kdo mají rádi soukromí a klid.

Nenalezeny žádné produkty...

Co dělat

Agia Pelagia poskytuje veškeré zázemí požadované a potřebné pro strávení hezké dovolené – klidné taverny, hezkou přírodu, malé obchůdky s potravinami a smíšeným zbožím i hezké a živé večerní centrum. Na rozdíl od řady jiných letovisek na severu Kréty je Agia Pelagia velmi klidné místo, protože neleží přímo na hlavní silnici spojující západ a východ Kréty, ale cca 3 kilometry stranou. Zajímavostí střediska Agia Pelagia je malý kostelík Sv. Pelaghie, který je postavený na skále těsně u moře v místě, kde lidé našli jednu z jejích ikon.

Pokud bude Agia Pelagia připadat někomu malé, lze se procházkou projít i do středisek vedlejších - Lygaria, Paleokastro, které jsou vzdálená jen několik stovek metrů, případně je možné navštívit některé z blízkých památek. Například ve vesnici Achlada, vzdálené od Agia Pelagia cca 4 km západním směrem, je hezká stará kamenná fontána a dva kostely zasvěcené Aghios Ioannis a Aghios Tryfonas s nádherným vyřezávaným ikonostázem. Další ze zajímavostí v okolí Agia Pelagia je klášter Savathianon, v jehož areálu se nalézá jeskyně s vestavěným kostelíkem.