Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Zakynthos

Popis

Všudypřítomná bujná zeleň, květy hrající pestrými barvami, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v tajemných jeskyních, surfování, jachting, horské pěší túry, pohostinní obyvatelé, horké klima, výlety za vzácnými tuleni, stoleté vesničky s poklidným rytmem života, množství kostelů, klášterů a historických památek... To je jen malý výčet toho, co čeká na návštěvníky krásného zeleného ostrova v Jónském moři zvaného Zakynthos. Ostrov je se svojí rozlohou 410 km2 a délkou pobřeží 123 km třetím největším v Jónském moři. Určitě nebude na škodu malé pozastavení nad původem názvu Zakynthos, neboť to je v případě řeckých ostrovů vždy spojeno s mytologií, dějinami a trochou tajemna.

Co vidět

Xigia
Pláž ležící na severu ostrova. Je tam mnoho roklí a kaňonů. Jsou tam podvodní jeskyně s pramenem síry a díky tomu poskytuje uklidňující a léčivé účinky na kůži.
Marathonisi island– želví ostrov
Leží na jihovýchodě ostrova. Žijí zde ohrožené želvy karety obrovské, se kterými se může  plavat. Žijí zde také krabi, mořští ježci, medúzy, hvězdice, vzácně i delfíni.
Modré jeskyně
Nachází se v severním cípu, u vesnice Volimes. Jeskynní klenby tvoří erozi masivu po tisíce let. Jezdí tam hodně potápěči, protože jsou tam vidět krásné odstíny modrých barev.