Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Kassiopi

Popis

Kassiopi je krásné turistické středisko na severovýchodě ostrova Korfu, 36 km od hlavního města Kerkyra. Kassiopi má velmi příjemnou atmosféru, najdete zde převážně klasickou řeckou zástavbu nízkých domků. Leží mezi dvěma poloostrovy, v okolí je několik malých oblázkových pláží, které jsou ukryty mezi skalami, takže poskytují dostatek soukromí. Na hlavní ulici městečka, která vede kolem přístavu najdete dostatek obchůdků, taveren, barů a restaurací. Turista zde najde vše, co potřebuje k příjemnému odpočinku. Je to místo plné barev a krásné přírody. Na horizontu se majestátně tyčí hora Pantokrator, nejvyšší vrchol Korfu, obklopena zelenými kopci s olivovníky, citrusy a vinnou révou a na druhé straně pobřežím Albanie.

Nenalezeny žádné produkty...

Co dělat

Přestože Kassiopi je rychle se rozvíjejícím resortem, zachovává si svou původní atmosféru rybářské vesničky, a to hlavně díky zdejším obyvatelům, z nichž někteří se dodnes živí rybolovem. Najdete tu malé tradiční hospůdky s nabídkou ostrovních specialit a příjemnou obsluhou. Nechybí tu ale ani živější bary a diskotéky.

V okolí můžete navštívit trosky byzantského opevnění nebo vyrazit na projížďku koňmo, na motocyklu či jízdním kole. Ti, kdo mají rádi adrenalin, nechť pokoří samotnou horu Pantokrator, která nabízí jako odměnu překrásný výhled ze svého vrcholu do širokého okolí. Nenechte si také ujít výlet do hlavního města, kde se můžete procházet po bulvárech plných zahradních kaváren a historických budov. Nedaleké resorty ale také nejsou bez zajímavosti. Třeba Dassia nebo Sidari stojí určitě za vidění. A pokud zatoužíte po projížďce po moři, pronajměte si člun a navštivte třeba malebné ostrovy Paxos a Antipaxos.