Tel: 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Alykanas

Popis

Letovisko Alykanas leží v bezprostřední blízkosti jiného resortu – Alykes. Je však na rozdíl od něj o něco poklidnější a s menším množstvím turistů. Dělí je zhruba jeden kilometr a v podstatě na sebe navazují pobřežními plážemi. Oblast, kde se oba resorty nacházejí, se rozprostírá na severu ostrova Zakynthos, necelých 20 kilometrů od hlavního města. Své jméno nesou obě místa podle solných dolů, kterým se v řečtině říká právě „alykes“ a které můžete vidět za městem. 

V místě najdeme dostatek ubytovacích kapacit pro každou peněženku – od hotelů, přes penziony a bungalovy až po pokoje a apartmány v soukromí. Stejně tak nabídka různých přidružených služeb je dostačující, ať už jde o stravování v tavernách a restauracích, tak nákupní možnosti v malých obchůdcích, kde lze zakoupit potraviny, běžné zboží denní potřeby a řadu nejrůznějších suvenýrů. V klasických řeckých tavernách můžete ochutnat něco z místních specialit, zejména pak v původní vesnici Alykanas, kde zažijete příjemné posezení s živou hudbou. Kdo preferuje rychlé občerstvení a mezinárodní kuchyni, je též k dispozici. Přestože je resort poměrně klidný, najdou se podniky, ve kterých to žije i v nočních hodinách.

Nenalezeny žádné produkty...

Co dělat

Středisko spočívá v úrodné nížině plné olivovníků a téměř nedotčené přírody, a tak si nenechte ujít procházky do okolí a dalších pláží při pobřeží. Využít můžete vlastních nohou, jízdního kola, motorky, automobilu nebo veřejné dopravy, kterou představují pravidelné autobusové linky. V oblasti se nachází archeologické památky, které určitě stojí za pozornost. A v neposlední řadě láká moře k projížďkám na lodích, při kterých můžete zavítat třeba na prohlídku Modrých jeskyní nebo i pláže Navagio.