Tel: 222 522 429

Mo-Fr 9:00 to 18:00

Benitses

Description

Letovisko Benitses leží na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu, asi 12 kilometrů jižně od hlavního města. Před zhruba dvaceti lety bylo toto středisko místem bujarých večírků, dnes se však stylizuje spíše do poklidného typu prázdninového resortu. Tak jako většina vesnic na ostrově Korfu, i Benitses bylo původně zaměřeno na rybolov, který byl i hlavním příjmem místních obyvatel. S postupně vzrůstajícím zájmem turistů přerostlo nejdříve v rušné, dnes však již poklidné dovolenkové středisko, jedno z neoblíbenějších na ostrově, a také místní obyvatelé z většiny přešli do oblasti turistického ruchu. Přesto si toto místo stále zachovává svou tradiční atmosféru a kouzlo. Jinými slovy by se dalo říci, že Benitses je lákavou kombinací nostalgie starých dob a současné moderní společnosti.

No products found ...

Co dělat

Přestože je Benitses spíše klidnějším resortem, neznamená to, že se v noci musíte nudit. Několik hudebních klubů tu zůstává otevřeno až dlouho do noci. Nicméně dle obecních pravidel mají všechny podniky povinnost nerušit noční klid a hudbu ztišit.

Samotné středisko a jeho okolí mají hodně co ukázat svým návštěvníkům. Nejvýznamnější turistickou atrakcí je Muzeum mušlí, které, jak napovídá název, vystavuje především mušle v nejrůznějších formách, a krom toho i vycpané ryby a jiné mořské živočichy. Na pobřeží jsou stále k vidění dochované původní domky rybářů a v centru pak původní, typicky řecké domečky vyzdobené květinami. Kdo má rád dlouhé túry, nechť vyrazí po značených cestičkách do zelených kopců za krásami zdejší přírody, daleko od ruchu turistického centra. Pokud si chcete vyrazit na projížďku lodí, spojte tento výlet s návštěvou hlavního města ostrova Kerkyra. Tam se můžete projít ulicemi plnými historických památek nebo zakotvit v příjemné řecké taverně u dobrého pití a jídla. Další výlet lodí můžete zpestřit zastávkou na Myším ostrově (Pontikonissi). O něm panuje legenda, že to ve skutečnosti není pouhý ostrov, ale zkamenělá loď. Tento ostrůvek poskytuje unikátní výhled na ostrov Korfu. Zhruba 4 kilometry jižně od Benitses se nacházejí dvě známá turistická střediska Messonghi a Moraitika, která taktéž stojí za podívání. A ještě než opustíte tuto malebnou oblast a vrátíte se domů, neměli byste si nechat ujít jednu pozoruhodnou architektonickou památku, snad nejznámější atrakci celého ostrova, neboť leží jen cca 2 kilometry od Benitses. Jde o palác Achillion, slavné útočiště krásné rakouské císařovny Sissy, který si tu nechala postavit v 19. století, a který byl pojmenován po řeckém bohu Achillovi.