Tel: 222 522 429

Mo-Fr 9:00 to 18:00

Roda

Description

Na zlatavém severním pobřeží "smaragdového ostrova" Korfu se rozkládá vedle rušného letoviska Sidari a o něco méně bujarého letoviska Acharavi i malá a nepoměrně klidnější turistická oblast zvaná Roda. V této původně rybářské vesničce, dnes rozrůstajícím se středisku zaměřeném zejména na rodinnou dovolenou, mají návštěvníci vše doslova jako na dlani. Roda nabízí svým hostům jedinečnou kombinaci řecké tradice, především v podobě přívětivosti zdejších obyvatel a příjemného prostředí, a vymožeností moderní doby ve formě technologického vybavení v oblasti hotelnictví, pohostinství, sportu a zábavy. I okolní příroda má co nabídnout - výhledy na tyrkysové moře a večerní západy slunce nad obzorem jsou obzvláště působivé.

No products found ...

Co dělat

Pro fanoušky motosportu jsou připraveny káry a malý závodní okruh. Je ale možné si pronajmout i automobily, motocykly či jízdní kola a vyrazit na výlet po okolí. Roda je však místem i pro pěší, a to hlavně díky upraveným stezkám, které vás provedou místními kopci a olivovými háji a ukáží vám něco z místní fauny a flóry. A pokud ani chůze není to pravé, pak je tu k dispozici ještě doprava koňmo.

Přímo v letovisku najdete dvě pamětihodnosti. Jednou je kostel svatého Georgiose, který je v provozu a pořádá pravidelné mše. Druhou památkou je pak zřícenina dórského chrámu z 5. století před naším letopočtem zasvěceného Apollonovi. V blízkém okolí lze navštívit sousední letoviska Sidari (cca 6 km) a Acharavi (cca 3 km). Ti, co mají rádi pěší turistiku a dlouhé procházky, zvládnou tuto cestu pěšky, ti ostatní mohou využít zápůjčky vozu, taxi či autobusové dopravy. Delší výlet můžete podniknout do hlavního měst Korfu, které opravdu stojí za vidění, a to především díky svým pamětihodnostem, romantickým zákoutím a možností zábavy. Nedaleko od sousedního střediska Acharavi se nachází nový aqua park, který nabízí spoustu vodních atrakcí, zejména pro děti. Lodí pak můžete z Rody vyrazit po klidném moři k blízkým ostrovům.