Tel: 222 522 429

Mo-Fr 9:00 to 18:00

Cala Ratjada

Description

Městečko Cala Rajada (španělsky Cala Ratjada) leží ve východní části ostrova a patří k těm místům na Mallorce, která jsou dále od letiště. Ačkoliv cesta do Cala Rajady trvá poměrně dlouho, v každém případě se vyplatí.

No products found ...

Co vidět

Kdo se do Cala Rajady nepřijede pouze koupat, může si prohlédnout téměř původní přístav. Kotví v něm rybářské lodě a několik málo jachet zámožnějších občanů. Okolo přístavu se nachází několik restaurací. A kdo má chuť se trošku projít, může vyzkoušet procházku po krásné promenádě od pláže Cala Gat až k zálivu Son Moll, která vede přímo kolem přístavu v Cala Rajadě. Celá procházka trvá přibližně půl hodiny.

Co dělat

Nejbližší pláž, která se nachází u turistického nachází, je Platja Son Moll. Je relativně malá a protože v blízkosti ní se nachází poměrně dost hotelů, tak je i často přeplněná. Ještě menší je pláž Cala Gat, která se sice nachází trošku dále od hotelových zařízení, přesto ale je také hojně navštěvována. Pláž Cala Agulla (Cala Guyá) je největší z pláží kolem Cala Rajady a o něco dále se nachází Cala Mesquida. Tato pláž je už ale natolik vzdálená, že se na ni dostanete pouze autem, autobusem nebo na kole.