Tel: 222 522 429

Mo-Fr 9:00 to 18:00

Cala Romantica

Description

Cala Romantica se nachází na východním pobřeží Mallorky v obci Manacor. Město je centrem výroby a zpracování perel a po Palmě de Mallorca je nejlidnatějším městem na ostrově. Cesta do centra města po silnici trvá asi 20 minut. Zátoka S'Estany d'en Mas je největší ze tří malebných zátok na tomto úseku pobřeží. Triumvirát dále zahrnuje Cala Anguila a Cala Mendina. Město Cala Romantica se vyvinulo v regionální turistické centrum na východním pobřeží. Některé nízké domy stojí na skalách na severní straně zálivu. Jižní útesy nebyly postaveny. Spadají strmě z výšky 20-30 m do moře.


No products found ...

Co vidět

Lovci suvenýrů by si neměli nechat ujít návštěvu Manacoru. Druhé největší město na Mallorce je asi 20 minut jízdy autem od východního pobřeží a je centrem zpracování perel na ostrově. Šperky vyrobené z malorických kultivovaných perel jsou vyhledávanými suvenýry a ručně vyráběné Majorica Perles si můžete zakoupit v prodejně. Manacor je také domovem tenisové akademie Rafy Nadala, kterou založila stejnojmenná tenisová hvězda.

Co dělat

Romantici a milovníci přírody by si neměli nechat ujít túru do zátoky Cala Varques. Odlehlá zátoka se nachází tři kilometry od Cala Romantica a po procházce budete odměněni pobytem v idylické přírodní krajině s křišťálově čistou vodou a bílou písečnou pláží.