+420 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Zakynthos

Popis

Všudypřítomná bujná zeleň, květy hrající pestrými barvami, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v tajemných jeskyních, surfování, jachting, horské pěší túry, pohostinní obyvatelé, horké klima, výlety za vzácnými tuleni, stoleté vesničky s poklidným rytmem života, množství kostelů, klášterů a historických památek... To je jen malý výčet toho, co čeká na návštěvníky krásného zeleného ostrova v Jónském moři zvaného Zakynthos. Ostrov je se svojí rozlohou 410 km2 a délkou pobřeží 123 km třetím největším v Jónském moři. Určitě nebude na škodu malé pozastavení nad původem názvu Zakynthos, neboť to je v případě řeckých ostrovů vždy spojeno s mytologií, dějinami a trochou tajemna.

Co vidět

Xigia
-pláž ležící na severu ostrova
-mnoho roklí a kaňonů
-podvodní jeskyně s pramenem síry, díky tomu poskytuje uklidňující a léčivé účinky na kůži
Marathonisi island– želví ostrov
-leží na jihovýchodě ostrova
-žijí zde ohrožené želvy karety obrovské, se kterými se může  plavat
-žijí zde také krabi, mořští ježci, medúzy, hvězdice, vzácně i delfíni
Modré jeskyně
-nachází se v severním cípu, u vesnice Volimes
-jeskynní klenby tvoří erozi masivu po tisíce let
-jezdí tam hodně potápěči, protože jsou tam vidět krásné odstíny modrých barev

Co dělat

KERI KAIKI - pondělí, čtvrtek

Autobusem Vás zavezeme do přístavu Agios Sostis u letoviska Laganas. Odtud se lodí vypravíme na okružní cestu po Laganaském zálivu. Pojedeme kolem ostrova Cameo k výběžku u Keri, kde navštívíme překrásné jeskyně, ve kterých se budete moci vykoupat. Poté poplujete na ostrov Marathonisi, místo lépe známé jako „želví ostrov“. Zde budete mít opět možnost koupání. V průběhu výletu je možné spatřit volně žijící želvy Caretta – Caretta (kareta obrovská). Trasa výletu se s ohledem na podnebné podmínky a situaci na moři může měnit.Cena dospělý 24 €, dítě 12 €.

PAŠERÁCI - úterý, neděle

Autobusem se vydáte do hlavního města, odkud poplujete lodí na sever ostrova, kolem letovisek Tsilivi, Alykes a Alykanas, kolem velmi známých modrých jeskyní, přes nejsevernější bod Skinari až na nejznámější pláž Řecka, Navagio. Zde budete mít v případě příznivého počasí možnost koupání v azurovém moři. Poté se vydáte podél západního pobřeží na jih, minete jeskyně u Keri a jako poslední obeplujete Laganaský záliv a poloostrov Vassilikos, kde spatříte nádherné pláže. Návrat do přístavu kolem 17:30. Trasa výletu se s ohledem na podnebné podmínky a situaci na moři může měnit. Cena dospělý 29 €, dítě 15 €.