+420 222 522 429

Mo-Fr 9:00 to 18:00

Dassia

Description

Letovisko Dassia najdete na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu, a pokud jste mladí nebo prostě jen máte rádi dobrou zábavu nebo sport, případně obojí, je toto středisko určeno právě vám. Dassia patří na ostrově k těm větším resortům a poskytuje rozvinutou škálu služeb v oblasti pohostinství, zábavy a sportu. Od hlavního města je vzdálená asi 12 kilometrů a jezdí sem i místní autobus. Celý resort leží z většiny na rovinném povrchu a některé části pláže jsou dokonce dlážděné, takže sem mohou bez obav zavítat i handicapovaní. Veškerý život se soustřeďuje na hlavní silnici, obestřené obchody, restauracemi a bary, ze které vedou uličky přímo na pláž.

V resortu Dassia je na výběr z řady ubytovacích zařízení od velkých luxusních hotelů až po menší rodinné penziony. Najdete tu ale i spoustu obchodů se vším potřebným, včetně suvenýrů a upomínkových předmětů, kde můžete zakoupit něco pro vaše blízké a přátele, kteří nemohli navštívit Korfu s vámi.

No products found ...

Co dělat

Hlavní pláž v Dassie je nasměrována ke břehům řeckého a albánského pobřeží a je situována mimo rušné silnice. Je poměrně dlouhá a rovná. Tvoří ji hlavně oblázky a hrubší písek a do moře přechází pozvolna. Voda je tu většinou klidná a díky své čistotě si dokonce vysloužila kvalitativní ocenění Evropské unie, tzv. modrou vlajku. Již tradičně jsou k pronájmu lehátka a slunečníky. Kromě lenošení na pláži mohou dobrodružnější povahy zažít trochu vzrušení při provozování některého z nabízených vodních sportů - od potápění, vodního lyžování a windsurfingu až po jízdu na člunech a na banánu.

Dassia je letním rájem sportovců. A nejde jen o již zmíněné vodní aktivity. Protože je oblast resortu poměrně rovná, je ideální pro cyklistiku, a to i pro ty, kteří neholdují závodním výkonům. Totéž ocení i zdatnější chodci. Krajina je tu malebná, plná olivových hájů a jiné zeleně, takže projížďka na jízdním kole nebo pěší túra se může stát velmi příjemným, aktivně odpočinkovým zážitkem. Pokud preferujete něco klidnějšího, zajděte si zahrát do místního golfového klubu.

V místních restauracích a tavernách si můžete objednat vše od řecké po čínskou kuchyni. K dispozici jsou i pizzerie a rychlá občerstvení. Nechybí samozřejmě bary s lahodnými a ledově studenými drinky pro osvěžení v horkém letním dni. Večer můžete vyrazit za poklidným posezením u dobrého vína nebo si zatančit v některém z místní klubů, které hrají hudbu všech žánrů od tradičního řeckého folku po nejnovější hity. Každý si tu zkrátka najde to své. A pokud vás místní podniky omrzí, navštivte sousední letovisko Ipsos, vzdálené od Dassie jen cca 2 kilometry, které je vyhledávané zejména mladými přijíždějícími sem za divokou zábavou. Takže pokud jste milovníky probdělých nocí, určitě si Ipsos nenechte ujít.