+420 222 522 429

Mo-Fr 9:00 to 18:00

Moraitika

Description

Středisko Moraitika, ležící na východním pobřeží ostrova, sousedí s letoviskem Messonghi, které od sebe dělí jen řeka, stejnojmenně pojmenovaná, Messonghi. Mají mnohé společného, jako je okolní krajina, zelené kopce, olivové lesíky a azurové moře. Naopak Moraitika je mnohem živější letovisko, při hlavní silnici se nachází veliké množství klubů, barů a diskoték, kde se návštěvníci mohou bavit až do brzkých ranních hodin. Místní pláž je písčitá s příměsí oblázků a má příjemný pozvolný vstup do moře.

No products found ...

Co dělat

V Moraitice naleznete nespočet příležitostí, jak si odpočinout od každodenního stereotypu. Jednou z nich je určitě lenošení na pláži. Její povrch v tomto oblíbeném letovisku je kombinací písku a oblázků. Voda má v období sezóny příjemnou teplotu a mořské dno se svažuje jen velmi pozvolna, takže koupání si užijí hlavně děti a méně zdatní plavci. Pro komfort všech jsou tu převlékárny a sprchy. Nebojte se ani vodních sportů. Pokud jste již v minulosti některou z takových aktivit vyzkoušeli, víte, jaké zážitky a zkušenosti tím můžete získat. V nabídce je například potápění, jízda na člunu či na vodních lyžích. Jestliže nejste milovníci vody, zkuste třeba závodní jízdu v motokáře.

V menu místních restaurací spatříte nejčastěji tradiční řecké speciality, ale vzhledem k tomu, že toto středisko, stejně jako většina letovisek na Korfu, je vyhledávaným cílem anglických turistů, tak si můžete nechat naservírovat i některý z pokrmů oblíbených právě Angličany. Nicméně můžete narazit i na pizzerii či rychlé občerstvení. Obsluha v pohostinských zařízeních je tu vždy příjemná, ochotná, a atmosféra, kterou tu denně připravuje pro své hosty, je okouzlující. Obchody v letovisku nabízejí vše potřebné – potraviny, nápoje, ale samozřejmě i oblečení a dárkové předměty, pokud se rozhodnete přivézt si domů nějakou milou upomínku na Korfu. Ve městě je k dispozici i směnárna, turistické informační centrum, kadeřnictví, zdravotní středisko, taxi služba a firmy nabízející k pronájmu automobily, motorky a jízdní kola.