+420 222 522 429

Po-Pá 9:00 až 18:00

Stavros

Popis

Letovisko Stavros nacházející se na poloostrově Chalkidiki patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější centra v této oblasti. Je situováno přibližně 96 km od Soluně a trvale zde žije asi 3500 obyvatel. Najdeme jej nad pravým výběžkem poloostrova Athos a jeho břehy jsou omývány Egejským mořem. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví, pohostinní a jejich hlavní zdroj obživy představuje cestovní ruch, rybolov a práce ve službách. Pro turisty zde bylo vystavěno několik moderních a luxusních hotelů, penzionů, apartmánů, ale mají také možnost ubytování v soukromí v centru městečka. Stavros je jedinečný tím, že zde můžete strávit jak klidnou dovolenou s relaxací na pláži, ale také dostatečně rušný a společenský život.

Nenalezeny žádné produkty...

Co dělat

Městečko nabízí pestrou škálu nejrůznějších obchodů s velkým výběrem zboží – převážně suvenýrů. Do Stavrosu se sjíždějí za zábavou lidé z širokého okolí. Pro mládež jsou zde připraveny diskotéky, lunapark, kluby a bary, milovníci romantiky se mohou vydat na příjemnou procházku podél pobřeží, přístavu, anebo po nočním městě. Pobyt ve Stavrosu je příjemný také díky množství restaurací, taveren, kaváren, pizzerií a cukráren, kde si můžete vychutnávat typicky řecké speciality. Jednou týdně se ve Stavrosu koná tradiční řecký trh, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Sportovně založení návštěvníci Stavrosu jistě ocení fotbalové, volejbalové, basketbalové hřiště a tenisové kurty. Kurty však můžete využívat pouze s vlastními tenisovými raketami. Ostatní sportovní potřeby je možné si v letovisku zapůjčit. Celé pobřeží táhnoucí se od Stavrosu přes sousední Vrasnu až po Aspovaltu má ideální terén pro cyklistiku. Na své si zde přijdou i vášniví rybáři, k rybaření zde totiž nepotřebujete žádné zvláštní povolení.
Hlavním turistickým lákadlem Stavrosu je široká a několik kilometrů dlouhá pláž, která byla pro svou čistotu oceněna Moudrou vlajkou EU. Kolem se zvedá bohatě zalesněné pohoří, které společně s mořem dává letovisku jedinečný vzhled. Máte možnost zde vyzkoušet celou řadu nejrůznějších vodních sportů a plážových her. Na plážích si můžete zapůjčit slunečníky nebo lehátka či využit sprchy se sladkou vodou.